Basitleştirme Projesi

Bismillahirrahmanirrahim!

Hamd Allah Teala'ya mahsustur. Salat ve selam, Hidayet ve rahmet Nebisi Efendimiz Sallallahu aleyhi ve sellemin temiz ve pak olan âl’ine olsun.

İtikadı sapık, inancı karmaşık, kendisi takiyyeci bir diktatör. Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemi İmamlarından (haşa) aşağı gören... Sahabenin 10 zevat hariçi küllüsünü tekfir eden, yaşantılarında her an beddua eden, ağıza dahi alınmayacak lafızlar ile sahabeyi kötüleyen zihniyet... Hazreti Aişe radıyallahu anha annemize çirkin iftiralar atan şuursuz topluluk... İRAN!

Ümmetin gönlünde tek gülü sermayesi olarak barındırdığı ve barındıracağı, ebeveynlerini dahi ona kurban ettiği eşi benzeri bulunmayan nadide gülü basitleştirmek ancak batının ve onun oyuncağı İran'ın yapabileceği bir oyundur. Hatta alçaklıktanda ötedir. Kapitalist zihniyetin oyunudur.

Hazreti Hamza radıyallahu anh’ın kabrine gidildiğinde insanın aklına Anthony Quinn siması nasıl geliyor? Aklınızdan çıkartabiliyor musunuz? Ehli kitabın simasını.... Çıkartamazsınız tabi. Çünkü zihin dünyanıza yerleşmiş...

Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’i bir filmde rol olarak işlemekte o derece tehlikelidir. Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in hayatını okurken, salavat getirirken insanın aklına bu oynayan takiyeci itikadı belli olmayan iranlı gelecektir. Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in yaşayışını İranlılar gibi olduğu zannedilecek, İranlılar gibi yaşamaya insanlar yönelecektir. Bir zamanlar Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in karikatürü yapılmış, ümmet tepkisini göstermişti. Şimdi Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’in hayatını anlatmaya çalışılan ama yansıtmayan filmi sinema salonlarında oynatılmaya mahkum edilmiş. Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'i ümmetin gözünde basitleştirme projesi devreye sokulmuş manevi değerlerimiz yıkılmaya çalışılıyor ve ümmet bu sahneye seyirci kalıp yapılan tuzağın ağına düşüyor.

Efendimizi ümmetin gözünde basitleştirmek, manevi değerlerimizi yerle bir etmek, sünnete uymamak, şialaşmak, medeniyetimizi zemininden çürütmek anlamlarına gelmektedir. Medeniyetsiz bir toplum Bedevi'den daha aşağı bir toplumdur. Çünkü Bedevi'nin bir medeniyet anlayışı vardır, çöl hayatı! Medeniyetsiz toplumun ise uyabileceği hiç bir değeri olmayan boş, kof yaşayan başkalarının medeniyetine uymaya çalışan bir hayatı vardır.

Anlaşılacağı üzere 15 temmuz darbesini başaramayanlar bu minvalde ümmetin manevi değerlerini tozunu dahi bırakmamak kaydı şartı ile kırıp parçalayarak yıkacaklardır. Unutmayalım ki! Manevi değeri olmayan toplumların yıkılması tek başına duran çürük bir çıta gibidir. Çürük Çıta nasıl çarçabuk kırılıyorsa maneviyatı olmayan toplumda çarçabuk yıkılır mahvolur gider.

Maneviyatı sağlam toplum, yüzyıllarca hayat süren Çınar gibidir.

Hülasa edecek olursak; Efendimizin Hayatını yapmaya çalışan Majid Majidi’nin filmi Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem'i insanların gözünde basitleştirme projesidir. İzlenilmemeli, İzletilmemeli, İzlettirilmemelidir. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in Al’line feda edeceğimiz bu canı Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemden ayırmak bu filmi izlemektir.

Allah Teala bizleri başta İRAN olmak üzere şeytanın şerrinden muhafaza eylesin. AMİN.